اختلال در شبکه تلفن همراه اول

اختلال در شبکه تلفن همراه اول

مقدمه

از نخستین ساعات امروز ارتباط تلفنی مشترکان همراه اول در تعدادی از نقاط کشور با اختلال رو به رو شد و کاربران امکان برقراری تماس تلفنی ندارند. شاهین آرپناهی، مدیر روابط عمومی همراه اول اعلام کرده است که دلیل این اختلال ارتقاء شبکه و به روزرسانی سیستم های ارتباطی اپراتور است که تا ساعات دیگر به طور کامل رفع خواهد شد.

طبق گفته آرپناهی همراه اول طی یک هفته گذشته در خصوص احتمال بروز این مشکل از طریق پیامک اطلاع رسامی کرده بود. در این پیام که به کاربران ارسال شده بود، احتمال بروز اختلال در تماس پیش بینی نشده و گفته شده:

مشترک گرامی به منظور ارائه خدمات بهتر، سامانه جامع خدمات مشتریان همراه اول ارتقا می یابد در پی این عملیات ممکن است به طور موقت در برخی سرویس ها نظیر خرید شارژ و تعویض بسته مشکلاتی بروز کند که پیشاپیش از این بابت عذرخواهی می کنیم.

اما از آنجاییکه این اختلال همزمان شده است با اجرای آخرین مرحله از طرح رجیستری، این ابهام پیش آمده که ممکن است به دلیل عدم رجیستری گوشی های موبایل، این مشترکان ارتباطشان قطع شده باشد. از همین رو سامانه اطلاع رسانی کمیته راهبری طرح رجیستری، همتا اعلام کرده است که این مشکل از سمت اپراتور همراه اول بوده است و مربوط به طرح رجیستری و سامانه همتا نیست.

همراه اول اعلام کرده که ارتباط در برخی مناطق تا ظهر امروز بر طرف می شود. علاوه بر اختلال روی داده در شبکه، اپلیکیشن “همراه من” نیز چند روزی است که از دسترس خارج شده و هنگام ورود به سیستم با پیغام “با عرض پوزش، سیستم ها در حال به روزرسانی هستند. لطفاً بعد از تاریخ ۵/۲/۹۷ به اپلیکیشن مراجعه فرمایید.” روبه رو خواهید شد.

تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *