ویژگی های سرویس جدید گوگل به نام Google Assistant

ویژگی های سرویس جدید گوگل به نام Google Assistant

مقدمه

دو سال پیش در جریان کنفرانس توسعه دهندگان گوگل در سال ۲۰۱۶، دستیار صوتی Google Assistant معرفی شد و از آن زمان تا به امروز گوگل همه تمرکز خود را به هوش مصنوعی یادگیری ماشین منعطف کرده است. گوگل در کنفرانس I/O سال ۲۰۱۸ خبر از تغییرات بزرگ و ویژگی های جدید دستیار دیجیتال خود داد. به نظر میرسد که با قابلیت های جدید گوگل اسیستنت به یکی از محصولات مهم این شرکت تبدیل خواهد شد. در ادامه با هم نگاهی میندازیم به ویژگی های جدید این دستیار. با ما همراه باشید.

صداهای جدید و طبیعی تر

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل گفته است که یکی از بزرگترین اهداف پیش روی گوگل اسیستنت این است که به زبان مادری و خیلی طبیعی و راحت با کاربران صحبت کند و به عنوان بخشی از این ابتکار عمل، گوگل صداهای جدیدی به دستیار خود اضافه کرده است.

صدای اصلی این دستیار از ابتدای کار “Holly” نام دارد و در واقع متعلق به یک شخص حقیقی بود که ساعت ها در استودیو نشسته است و درخواست ها و پاسخ های متنوعی ضبط کرده است، حالا گوگل با استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشین تیم DeepMind صداهای مصنوعی ایجاد کرده که بسیار نزدیک به واقعیت است. خبر بزرگ اینست که تا امروز دستیار گوگل ۶ صدای جدید با لهجه های متفاوت خواهد داشت و شما می توانید هرکدام را که دوست داشتید انتخاب کنید. هدف نهایی اما اینست که لهجه های مناسبی برای سراسر جهان فراهم شود.

دیگر خبر هیجان انگیز اینست که صدای یکی از خوانندگان محبوب، John Legend نیز به عنوان یکی از صداهای دستیار گوگل در دسترس خواهد بود. این خواننده و آهنگساز البته مدت های برای ضبط صدا در استودیو ننشسته است، بلکه از تکنولوژی WaveNet که تیم تحقیقاتی DeepMind فراهم آورده اند، استفاده شده است.

دیگر نیازی به گقتن “Hey, Google” نیست

اگر تا به حال از دستیار گوگل استفاده کرده باشید، میدانید که چقدر می تواند خسته کننده باشد که هر بار باید “هی گوگل” را تکرار کنید. گوگل از این موضوع مطلع است و با قابلیت “Continued Conversation” می توانید بدون آن که نیاز به تکرار جمله کلیدی هی گوگل باشد به مکالمه خود با گوگل اسیستنت ادامه دهید. این قابلیت در هفته های آینده به آن اضافه خواهد شد.

اقدامات چندگانه

یکی دیگر از ویژگی های جدید دستیار صوتی گوگل “Multiple Actions” یا اقدامات چندگانه است. با این ویژگی زمانیکه شما در حال مکالمه با دستیار هستید و از کلمه “و” (And) استفاده می کنید، او قادر است تشخیص دهد شما چند در خواست جداگانه از او دارید و یا فقط در جمله خود از آن استفاده کرده اید. اسیستنت همچنین می تواند درخواست های پیچیده تر را پردازش کند.

کمی احترام

والدین در هنگام استفاده فرزندانشان با دستیار گوگل متوجه شده اند که بچه ها عموماً با داد درخواست هایشان را، مثلا تعریف کردن داستان، مطرح می کنند، این موضوع والدین را نگران می کنند تا بچه به جای آن که مودب بودن، بی ادب تر رشد کند. گوگل از این موضوع هم آگاه است و با قابلیت جدید “Pretty, Please” کودکان را تشویق می کند تا درخواست های خود را با کلمه لطفاً مطرح کنند.

ظاهری جدید برای اسیستنت

جلوه های بصری گوگل اسیستنت نیز دستخوش تغییراتی شده است و حالا در صفحه گوشی و دیگر دستگاه های هوشمند اطلاعات مرتبط بیشتری دریافت خواهید کرد. این ویژگی در تابستان به دستگاه های اندروید و کمی بعدتر به iOS خواهد آمد. البته این ویژگی هوشمند است و به عنوان مثال در هنگام رانندگی با تلفیق صدا و تصویر اطلاعات نوشتاری کمتری در اختیار شما می گذارد.

یکی دیگر از ویژگی های جدید این دستیار اینست که به Google Maps هم اضافه شده است.

خدمات رفاهی

گوگل قادر به انجام مکالمه کامل با کسب و کارهای مرتبط با شما، مانند وقت گرفتن آرایشگاه برای کوتاهی مو، رزرو کردن میز در رستوران و یا نوبت دکتر گرفتن است.ویژگی های جدید گوگل اسیستنت در عین حال که بسیار کاربردی و شگفت انگیز است، کمی ترسناک به نظر میاید.

تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *