۴ روش رفع مشکل روشن شدن ناخواسته GPS در اندروید

GPS یکی از پر مصرف ترین بخش ها به لحاظ استفاده از دیتا و اینترنت گوشی می باشد و بنابراین برای تعدیل مصرف دیتا یا حتی شارژ گوشی توصیه می شود تا حد امکان جی پی اس گوشی خاموش شود. اما در برخی از موارد GPS ناخواسته و به صورت خودکار روشن می شود و هر چه قدر هم که برای خاموش کردن آن اصرار کنید باز هم بی فایده است؛ چون مجددا و به صورت خودکار فعال می شود. از طرفی هم باید GPS در مواقع غیرضروری خاموش شود تا شارژ گوشی و.. بیهوده مصرف نشود.

در ادامه پست برای برطرف کردن مشکل روشن شدن ناخواسته و حودکار GPS اندروید ۴ ترفند ساده و کاربردی می خوانید.

رفع مشکل روشن شدن خودکار و ناخواسته جی پی اس (GPS) گوشی و تبلت اندروید

جی پی اس یا سیستم موقعیت یابی جهانی یک سیستم کاربردی برای یکپارچه سازی گوشی تلفن و ماهواره ها جهت ردیابی موقعیت افراد و مکان یابی آن ها می باشد. نوع استفاده از این ابزار است که خوب بودن یا بد بودن آن را تعیین می کند.

از جی پی اس برای پیدا کردن انسان ها و حیوانات گمشده، کمک رسانی و کنترل امنیتی استفاده می شود. اگرچه برخی با استفاده نادرست از این تکنولوژی نگرش مردم را نسبت به جی پی اس منفی کرده اند اما GPS امروزه یک ابزار ضروری برای مدیریت و کنترل است. استفاده از گوگل مپ در اندروید و سایر سیستم عامل ها و مکان یابی افراد در شبکه های اجتماعی بر اساس همین GPS انجام می شود؛ هر چند که یکی از عوامل زود تمام شدن شارژ گوشی است.

جی پی اس

رفع مشکل روشن شدن ناخواسته و خودکار GPS در اندروید

همان طور که گفته شد نصب یک برنامه منجر به بروز چنین مشکلی در اندروید می شود. بنابراین برای جلوگیری از روشن شدن خودکار GPS باید تاثیر آن برنامه را از بین ببریم. بدین منظور از ۴ ترفند زیر استفاده کنید:

  • حل مشکل روشن شدن جی پی اس با لغو نصب یا پاک کردن برنامه های مشکوک

برخی از برنامه ها مصرف بیش تری دارند و در مرحله اول باید به آن ها شک کنید. برنامه هایی که اغلب نصب سایر برنامه های جانبی را پیشنهاد می دهند یا این که تبلیغات فراوانی را به صورت پاپ آپ نمایش می دهند ممکن است موجب روشن شدن خودکار جی پی اس در اندروید شوند.

  • رفع مشکل روشن شدن جی پی اس با فریز یا غیرفعال کردن برنامه ها

برای فریز کردن برنامه ها از نرم افزارهایی مثل Greenify استفاده کنید که برنامه های دلخواهتان را قرنطینه و فریز می کنند. با فریز شدن برنامه های مشکوک احتمالا مشکل روشن ماندن GPS در اندروید برطرف شود.

  • رفع مشکل روشن شدن خودکار جی پی اس با استفاده از Safe Mode

بوت کردن اندروید در Safe Mode موجب اجرا اندروید بدون دخالت هرگونه نرم افزار و ابزار اضافی می شود. اگر برنامه ای موجب روشن ماندن جی پی اس اندروید شده باشد با بوت کردن اندروید در Safe Mode یا حالت ایمن مشخص می شود.

  • حل مشکل روشن شدن GPS با Factory reset دستگاه اندرویدی

ریست فکتوری تمام تنظیمات، شخصی سازی ها و برنامه های نصب شده روی اندروید را از بین می برد. دقیقا مثل گوشی تازه ای که از کارخانه خارج می شود! تنها اگر با انجام ترفند های قبلی مشکل بر طرف نشد از این روش استفاده کنید.

ریست فکتوری

  • رفع مشکل روشن شدن GPS توسط فرمت و فلش کردن گوشی

در برخی موارد برنامه هایی که روی گوشی نصب شده اند به همین راحتی از اندروید حذف نمی شوند. گاهی برنامه ها در فولدر یا پوشه های مخفی سیستمی جای می گیرند و حذف ظاهری آن ها هم مشکل را حل نمی کند. به این معنا که حتی ریست فکتوری هم نمی تواند شما را از شر برنامه های که موجب روشن ماندن جی پی اس گوشی شده است خلاص کند.

در این موارد فلش رام گوشی تنها راه حل برای نجات دادن اندروید است.

تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *