ورود به حساب های کاربری گوگل بدون نیاز به رمز عبور

ورود به حساب های کاربری گوگل بدون نیاز به رمز عبور

مقدمه

کمپانی گوگل روز گذشته از جدیدترین نسخه کروم (ورژن ۶۷) برای سیستم های دسکتاپ رونمایی کرد. اصلی ترین ویژگی اضافه شده در این نسخه که ورژن پایدار آن طی هفته های آینده در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت امکان ورود به حساب های کاربری بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور است که برای تعداد زیادی از وب سایت ها فعال شده.

ورود بدون نیاز به رمز عبور به حساب های کاربری از طریق استاندارد Web Authentication فراهم شده که پیشتر در ماه مارس گذشته با همکاری W3C و FIDO معرفی شده بود. با این روش کاربران بدون نیاز برای به حافظه سپردن رمز عبور می توانند از طریق نشانگرهایی از جمله کلیدهای USB یا اسکنرهای اثر انگشت وارد حساب های کاربری خود شوند. به گفته توسعه دهندگان، این روش می تواند مشکلات ناشی از فراموشی رمزهای عبور و همچنین سرقت آنها را برای بسیاری از کاربران در سراسر جهان برطرف کند. البته گوگل اولین شرکتی نیست که استفاده از این استاندارد را عملیاتی می کند.

پیش از این موزیلا در مرورگر فایرفاکس از آن استفاده کرده بود و پس از آن کروم و در آینده نزدیک مرورگر Edge مایکروسافت هم آن را در اختیار کاربران خود قرار خواهند داد. از جمله دیگر تغییرات اضافه شده به مرورگر کروم در نسخه ۶۷ می توان به جداسازی بیشتر تب ها برای ممانعت از سو استفاده برخی وب سایت ها از اطلاعات موجود در دیگر تب های باز مرورگر اشاره کرد. پشتیبانی بیشتر از محتوای واقعیت مجازی از طریق API Generic Sensor نیز دیگر نکته قابل اشاره درباره کروم ۶۷ است.

تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *