آپدیت جدید پیامرسان تلگرام در اپ استور

آپدیت جدید پیامرسان تلگرام در اپ استور

مقدمه

روسیه در ۲۵ فروردین امسال دستور مسدودسازی پیام رسان تلگرام را صادر کرد. این حکم پس از آنکه پاول دورف، مدیرعامل تلگرام حاضر نشد کدهای رمزگشایی پیام ها در اختیار مقامات روسی قرار دهد، صادر و عملی شد. اما دولت روسیه به مسدودسازی تلگرام قناعت نکردند، چرا که به گفته دورف این عمل تغییر چشمگیری در میزان کاربران تلگرام در روسیه ایجاد نکرده است. چند روز پس از مسدودسازی، روسیه از اپ استور و APK Mirror درخواست کرد تا این برنامه از فروشگاه خود حذف کنند.

حذف تلگرام از اپ استور

هفته گذشته دولت روسیه از اپل خواست تا علاوه بر حذف تلگرام از اپ استور، اعلان های تلگرام در گوشی های آیفون را نیز بلاک کند. روسیه در نامه قضایی تهدید آمیز خود به اپل برای این کار یک ماه زمان داد. اپل اما در اقدامی محتاطانه به حرف مقامات روسی توجهی نکرد، اما مانع انتشار نسخه جدید تلگرام در فروشگاهش شد. این موضع با واکنش دورف همراه بود، البته او اعلام کرد که علت عدم پشتیبانی از آپدیت جدید تلگرام چیز دیگری است و مربوط به تهدید های اخیر روسیه نبوده است؛ دلیل این موضوع تبعیت نکردن تلگرام از قوانین GDPR است که توسط اتحادیه اروپا تصویب شده است. دورف همچنین افزود که تنها ۷ درصد از کاربران تلگرام در روسیه هستند و اما اپل این محدودیت را به صورت جهانی اعمال کرده است و تمامی کاربران iOS در سراسر جهان قادر به دسترسی به تلگرام نخواهند بود.

آپدیت جدید تلگرام در اپ استور

اما بامداد امروز پاول دورف با عنوان یک خبر خوب، اعلام کرد که اپل در نهایت با آخرین به روزرسانی تلگرام برای iOS موافقت کرده است و آنها می توانند نسخه جدید را که مدت زیادی منتظرش بودند با تغییرات مثبت در اپ استور قرار دهند. او در پایان پیام خود از اپل تشکر کرده است.

 

تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *