آپدیت و تغییرات جدید در نرم افزار اسکایپ

آپدیت و تغییرات جدید در نرم افزار اسکایپ

مقدمه

نتیجه تلاش های توسعه دهندگان اسکایپ امروز در نسخه هشتم این نرم افزار دسکتاپی آماده شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است. اسکایپ ۸ قرار است جایگزین نسخه هفتم که با نام اسکایپ کلاسیک شناخته میشد شود. به گفته مایکروسافت از تاریخ اول سپتامبر ۲۰۱۸ (اواسط شهریور ماه آینده) پشتیبانی از اسکایپ کلاسیک کاملا متوقف خواهد شد.

همان طور که اشاره شد اسکایپ ۸ تعدادی از کلیدی ترین ویژگی های اپلیکیشن موبایلی را به پلتفرم دسکتاپ آورده است. از جمله این ویژگی ها می تواند به پشتیبانی از ویدیوهای HD، قابلیت به اشتراک گذاری صفحه در تماس های ویدئویی، پشتیبانی از mention@ در چت ها، گالری تصاویر، قابلیت به اشترام گذاری فایل ها تا ۳۰۰ مگابایت و همچنین امکان برقراری تماس های صوتی و تصویری رمزنگاری شده، ارسال پیام های متنی رمزمگاری شده و قابلیت ضبط تماس های ویدیویی اشاره کرد. سه ویژگی آخر قرار است تا انتهای تابستان به وسیله بروزرسانی های نرم افزاری برای کاربران عرضه شوند.

کاربران فعال

به گفته مایکروسافت در حال حاضر اسکایپ بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد اما برآوردها نشان می دهند رشد این پلتفرم تقریبا متوقف شده است. در گذشته اسکایپ کلیدی ترین ابزار برای برقراری تماس های ویدیویی به شمار می رفت اما در حال حاضر رقبای بسیار سرسختی همچون FaceTime اپل و Messenger فیسبوک و حتی واتس اپ وضعیت بهتری از نماینده مایکروسافت دارند. ممکن است اضافه شدن ویژگی هایی همچون تماس های صوتی، تصویری و پیام های متنی رمزنگاری شده در کنار بروزرسانی گرافیکی رابط کاربری بتوانند طیف جدیدی از مخاطبان را به اسکایپ جذب کرده و آن را از خطر خارج شدن از چرخه کاری کاربران رها کنند.

تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *