بهترین نرم افزارهای جایگزین Waze

بهترین نرم افزارهای جایگزین Waze

مقدمه

برنامه Waze یکی از پرطرفدارترین برنامه های مسیریابی است که در بین کاربران ایرانی هم به شدت محبوبیت دارد.

اپلیکیشن HERE WeGo

شک نداشته باشید که برنامه HERE WeGo یک جایگزین عالی برای اپلیکیشن Waze است که قابلیت های مشابه Waze را ارائه می‌کند. این برنامه یک مسیریاب حرفه‌ای محسوب می‌شود و با دانلود جزئیات هر منطقه، امکان مسیریابی در حالت آفلاین را هم فراهم کرده است. از دیگر قابلیت های برنامه HERE WeGo می‌توان به ارائه مسیرهای حمل و نقل عمومی برای دستیابی به مقصدهای مورد نظرتان، ارائه راهنمای مسیر صوتی، ارائه لیست بهترین مکان های اطراف شما و غیره اشاره کرد.

اپلیکیشن CoPilot GPS

برنامه CoPilot GPS هم یکی دیگر از بهترین جایگزین های برنامه Waze است که سرویس های مشابه Waze را به خوبی ارائه می‌کند. برنامه مذکور شامل نسخه های اندرویدی و آی او اسی می‌شود که متاسفانه به صورت رایگان قابل دانلود نیستند. این اپلیکیشن هم از قابلیت هایی مثل راهنمای صوتی مسیر، گزارش آنی وضعیت ترافیکی مسیرهای مختلف، امکان اضافه کردن محل توقف به مسیرهایتان و غیره پشتیبانی می‌کند. ضمنا برنامه CoPilot GPS امکان استفاده در حالت آفلاین را هم ارائه کرده است.

اپلیکیشن Google Maps

تقریبا همه ما با بر نامه گوگل مپ (Google Maps) آشنا هستیم. به نظر ما این اپلیکیشن هم می‌تواند یکی دیگر از بهترین جایگزین های برنامه Waze باشد. گوگل مپ هم از قابلیت هایی همچون راهنمای صوتی مسیر، امکان اضافه کردن مکان های توقف و مسیرهای چند مقصد، گزارش وضعیت ترافیکی جاده ها و غیره پشتیبانی می‌کند. این اپلیکیشن به صورت پیش فرض در دستگاه های اندرویدی نصب است و شامل یک نسخه اختصاصی برای iOS هم می‌شود.

اپلیکیشن Komoot

یکی دیگر از برنامه های مشابه Waze که می‌تواند جایگزین عالی برای آن باشد، اپلیکیشن Komoot نام دارد که به صورت رایگان برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده است. این برنامه قابلیت هایی همچون گزارش صوتی مسیر، امکان استفاده به صورت آفلاین و امکان اضافه کردن مسیرهای چند مقصد را ارائه می‌کند. متاسفانه با استفاده از برنامه Komoot نمی‌توانید وضعیت ترافیکی جاده ها و مسیرهای مختلف را به صورت آنی مشاهده کنید.

اپلیکیشن inRoute Route Planner

برنامه inRoute Route Planner هم می‌توانید جایگزین خوبی برای Waze باشد. این برنامه شامل دو نسخه رایگان و ارتقاء یافته (با پرداخت هزینه) می‌شود که قابلیت های آن ها چندان تفاوتی با یکدیگر ندارند. تفاوت اصلی مابین نسخه رایگان برنامه inRoute Route Planner و نسخه غیر رایگان آن مربوط به تعداد توقف هایی می‌شود که در مسیرهای مورد نظرتان قادر به اضافه کردن آن ها خواهید بود. رابط کاربری اپلیکیشن inRoute Route Planner بسیار خوب طراحی شده، اما متاسفانه این برنامه به صورت آفلاین قابل استفاده نیست. بنابراین در حین بکارگیری این اپلیکیشن باید همیشه به اینترنت متصل باشید. ضمنا اپلیکیشن مذکور از سیستم عامل اندروید پشتیبانی نمی‌کند.

اپلیکیشن MapQuest

برنامه MapQuest یک مسیریاب مناسب و رایگان برای دو سیستم عامل اندروید و iOS محسوب می‌شود که البته ممکن است تبلیغات درون برنامه ای آن برایتان کمی آزاردهنده باشند. با استفاده از اپلیکیشن MapQuest می‌توانید مسیرهای مورد نظرتان را مثل برنامه های مشابهی همچون Waze روی مپ مشاهده کنید و حتی مکان های مورد پسندتان را انتخاب و آرشیوی از آن ها تهیه کنید تا هر بار ملزم به جستجوی نام آن مکان ها نباشید. بنابراین اگر به دنبال یک جایگزین برای برنامه Waze هستید، اپلیکیشن MapQuest می‌تواند نیازتان را برطرف سازد. لازم به اشاره است که برنامه مذکور در حالت آفلاین قابل استفاده نخواهد بود.

اپلیکیشن Karta

اگر به رابط کاربری برنامه مسیریابی که از آن استفاده می‌کنید اهمیت زیادی می‌دهید، برنامه Karta یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود. رابط کاربری این برنامه تقریبا مشابه Waze بوده و به بهترین شکل ممکن طراحی شده است. این اپلیکیشن رایگان علاوه بر ارائه امکان مسیریابی آنی، از قابلیت های دیگری مثل مشاهده لیست رستوران ها و مکان های مناسب اطراف شما، اضافه کردن مکان ها و مقصدهای خاص به لیست مورد پسندتان و غیره هم پشتیبانی می‌کند. ضمنا در این برنامه امکان دانلود مپ یا نقشه مکان های خاص و استفاده از آن در حالت آفلاین وجود دارد. پس اگر به دنبال بهترین جایگزین Waze هستید، اپلیکیشن Karta را فراموش نکنید.

اپلیکیشن Yandex Maps

برنامه Yandex Maps توسط یک کمپانی روسی طراحی شده و در حال حاضر محبوبیت آن رو به افزایش است. این برنامه سرویسی مشابه Waze را ارائه می‌کند و مسیرهای مورد نظرتان را به بهترین شکل ممکن طبقه‌بندی خواهد کرد. در این برنامه مثل گوگل مپ (Google Maps) برای مکان های مورد نظرتان اطلاعاتی هم ارائه شده است. نام خیابان ها، نام ساختمان های معروف و غیره همگی توسط برنامه Yandex Maps ارائه می‌شوند. همچنین در این برنامه امکان دانلود مسیرهای ۱۸۶۳ شهر مختلف در سراسر دنیا ارائه شده تا کاربر بتواند به صورت آفلاین به مرور آن ها بپردازد. ضمنا اپلیکیشن مذکور با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری دارد.

اپلیکیشن OsmAnd Maps

برنامه OsmAnd Maps کیفیت عملکرد بسیار مطلوبی داشته و ضمن سازگاری با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS می‌تواند یکی از بهترین جایگزین های Waze به شمار آید. این برنامه از راهنمای صوتی مسیرهای مختلف، آپدیت خودکار مسیرهای پیشنهادی با توجه به مکانی که شما در آن حضور دارید، امکان ارائه هشدار در حین افزایش غیرمجاز سرعت حرکت و غیره پشتیبانی می‌کند. تنها ویژگی منفی که ما به برنامه OsmAnd Maps نسبت می‌دهیم مربوط به رابط کاربری نه چندان روان و کاربرپسند آن می‌شود.

اپلیکیشن Inrix

برنامه Inrix یکی از محبوب ترین برنامه های مسیریاب و راهنمای حرکت محسوب می‌شود که کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. این برنامه با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری دارد و رابط کاربری آن نسبتا خوب است، اما به نظر ما در مقایسه با رابط کاربری برنامه Waze چندان پتانسیل بالایی ندارد. همچنین در برخی گزارش ها گفته شده که گاها باگ هایی در مسیریابی برنامه Inrix دیده می‌شود، بنابراین توصیه می‌کنیم حتما این مسئله را شخصا مورد بررسی قرار دهید.

اپلیکیشن Maps.me

برنامه Maps.me هم می‌تواند یکی دیگر از جایگزین های خوب Waze باشد. این برنامه از قابلیت مسیردهی صوتی پشتیبانی می‌کند و امکان استفاده در حالت آفلاین آن هم مقدور خواهد بود. همچنین امکان ذخیره کردن آرشیوی از مکان های مورد علاقه و پسند کاربر هم در محیط برنامه ارائه شده است. شما حتی در صورت تمایل می‌توانید مکان های مورد نظرتان را مستقیما با دوستان خود اشتراک‌گذاری کنید. برنامه Maps.me به صورت رایگان برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده اما شامل تبلیغات درون برنامه‌ای می‌شود.

اپلیکیشن ۲GIS

برنامه ۲GIS یک ویژگی منحصر به فرد دارد و آن هم مربوط به ارائه نقشه سه بعدی چیزی در حدود ۱۸۰ شهر در سراسر دنیا می‌شود. نقشه های سه بعدی این شهرها به صورت ۱۸۰ درجه‌ای ارائه خواهند شد. نقشه ها و مسیرهایی که در برنامه ۲GIS ارائه شده‌اند کاملا به روز هستند و این مسئله برنامه مذکور را به یک رقیب یا جایگزین قدرتمند برای اپلیکیشن Waze تبدیل کرده است. این اپلیکیشن از قابلیت استفاده در حالت آفلاین هم پشتیبانی می‌کند و خوشبختانه با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری کامل دارد.

تلگرام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *